Jak wybrać psie przedszkole w Warszawie?

przedszkole dla psow warszawa

Psie przedszkole rozwiązaniem na kłopotliwego szczeniaka?

Młody pies, pojawiający się w domu, jest ogromnym obowiązkiem i w pewien sposób wyrzeczeniem. W okresie szczenięcym, bardzo ważne jest, aby odpowiednio pracować z psem, by w przyszłości nie stwarzał on problemów, oraz nie był agresywny, a jego zachowanie nie wzbudzało negatywnych odczuć zarówno u właścicieli czworonoga, jak i ich bliskich.

Wiele osób, próbuje własnych sił, w ułożeniu niesfornego szczeniaka. Niestety, bez wiedzy oraz doświadczenia, nawet mimo chęci, próba ułożenia, może nie tylko zakończyć się niepowodzeniem, a nawet zaszkodzić, przez co pies będzie jeszcze bardziej niesforny oraz nieposłuszny. Rozwiązaniem może okazać się psie przedszkole.

Czym jest i dlaczego warto wysłać do niego naszego czworonoga?

szkoła dla szczeniąt warszawa

Psie przedszkole, jak sama nazwa wskazuje, to miejsce przeznaczone dla szczeniąt, które nie ukończyły jeszcze roku. To właśnie te pierwsze miesiące jego życia są najważniejsze, gdyż zwierzę poznaje świat oraz uczy się pewnych zachowań, które później trudno zmienić. W tym czasie, łatwiej nauczyć psiaka komend, przygotowywać do spotkania z innymi psami oraz zwierzętami innych gatunków. W tym przypadku, na pewno przyda się wiedza specjalisty, czyli dobrego behawiorysty. Do jego zadań, należy między innymi zorganizowanie zajęć indywidualnych oraz grupowych, nauka posłuszeństwa i komendy, nawiązanie lub poprawienie więzi między właścicielem a psem oraz zorganizowanie i nauczenie właściciela przydatnych zabaw, które w przyszłości mogą wykorzystać podczas spędzania wolnego czasu.

Przedszkole dla szczeniąt, a wpływ na zachowanie właściciela

Choć przedszkola dla psów utworzono głównie z myślą o pupilach, które wymagają ułożenia, w pewien sposób uczą one również ludzi. Doświadczony instruktor, po obserwacji zachowania psa oraz jego właściciela jest w stanie stwierdzić jakie zachowania są niewłaściwe, co powoduje, że zwierzę źle odbiera nasze intencje, które zabawy nie są wskazane podczas wspólnego spędzania czasu oraz jak zachęcić psa do wykonywania naszych komend. W tym przypadku równie istotne jest budowanie relacji z psem oraz wzajemnego zaufania. Pupil, który dobrze czuje się w towarzystwie swojego właściciela z chęcią będzie wykonywał jego „rozkazy”, spędzał z nim czas oraz będzie czuł się swobodnie i odwzajemni uczucia.

Aby całe szkolenie przyniosło zamierzony skutek konieczna jest współpraca między właścicielem, psem a behawiorystą. Tym bardziej wybierzmy tylko takiego instruktora, któremu ufamy, ma ogromną wiedze i doświadczenie, bo tylko to przełoży się na sukces.

Jak wybrać właściwą szkołę dla szczeniąt?

przedszkole dla psów Z roku na rok pojawiają się nowe szkoły oferujące pomoc w szkoleniu zwierząt. Konkurencja jest na tyle duża, że już niemal natychmiast, można zdecydować się na rozpoczęcie pracy nad zachowaniem psa oraz wyuczeniem właściwych nawyków u pupila. Należy pamiętać jednak, że ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, a ta odgrywa tu kluczową rolę! Na co zatem zwrócić uwagę, podczas wyboru szkoły dla szczeniąt?

Jeśli jesteś świeżo upieczonym właścicielem psa, który nie chce Cię słuchać oraz niszczy wszystko w domu, a spacer z nim to męczarnia bo pies odmawia współpracy albo nie słucha Cię, ma tendencję do uciekania czy bycia agresywnym to koniecznie zapisz go do szkoły dla szczeniąt. Szkoła ta powinna wyróżniać się metodami nauki opartej na najnowszych wytycznych. Instruktor, zwany behawiorystą powinien posiadać wieloletnie doświadczenie w wykonywanej pracy, na bieżąco się doszkalać, umieć nawiązywać relację z psem jak i jego właścicielem, oraz być w pewien sposób dyspozycyjny w razie pytań bądź wątpliwości. Dużą zaletą u trenera psów jest czujność, ostrożność, kreatywność oraz oferowanie zajęć indywidualnych oraz grupowych. W ten sposób łatwo zweryfikować z jakim problemami należy się zmierzyć, by poprawić relację zwierzęcia z innymi zwierzętami oraz ludźmi. Sprawdź też gdzie prowadzone są zajęcia? Jeżeli szukasz psiego przedszkola w Warszawie nie ograniczaj się tyko do swojej dzielnicy. Istotniejszym jest, aby szkoła była dobra, trener doświadczony, a na zajęcia zawsze można dojechać, tym bardziej, że często organizowane są w różnych miejscach, aby jednak socjalizacja szczeniaka odbywała się nie tylko „pod domem”.

Jeśli masz już na oku szkołę, upewnij się, że behawiorysta umiejętnie zajmie się Twoim psem. Atutem będą liczne kursy, szkolenia lub seminaria. Równie istotna jest praktyka. Im dłuższy staż, zwłaszcza z trudnymi, agresywnymi i nieposłusznymi zwierzętami tym lepiej. Możemy mieć pewność, że poradzi sobie on również w naszym przypadku. Po zweryfikowaniu tych informacji, sprawdź również opinie jakie wystawili inni uczestnicy kursu. Te informację, pozwolą Ci zweryfikować umiejętności, oraz podjąć decyzję, o wybraniu właściwego, psiego przedszkola.

Przedszkole wybrane, co dalej?

psie przedszkole superrdog pole mokotowskieGdy już zdecydujemy się na właściwe przedszkole nadchodzi czas na zapis psa. Bardzo ważny jest wiek psa. Szczenię, nie powinno mieć więcej, jak 8-10 miesięcy, gdyż to najbardziej odpowiedni czas, na naukę u niego pewnych zachowań. Pies szybko się uczy, nawiązuje kontakt z właścicielem, jak i innymi zwierzętami. Jest skory do zabawy, co jest dodatkowym atutem. Podczas zapisywania psa koniecznie wspomnij o wszystkich trudnych zachowaniach pupila, które powodują dyskomfort (Twój i jego). To na podstawie zebranych informacji, zostanie opracowany szczegółowy plan, który stopniowo pod okiem instruktora będziecie realizować. Pamiętaj! Jako właściciel, oraz uczestnik kursu, bądź osobą konsekwentną, stanowczą, opanowaną, oraz staraj się zawsze wykonywać polecenia instruktora. Przedszkole dla szczeniąt to tylko część pracy jaką musisz włożyć, by Twój pupil, zmienił swoje zachowanie. Również w domu, podczas spaceru, czy zabawy konieczne będzie wprowadzenie zmian, które wskazał trener, gdyż to właśnie wasza praca doprowadzi do zmiany zachowania u psa.

Jeśli masz jakieś obawy, nie bój się pytać! Wybierz specjalistę, najlepiej również instruktora trenerów psów, który ma ogromną wiedze, doświadczenie oraz chęci, by pomóc Ci poprawić relacje z psem, czy ukształtować go. W razie potrzeby wróć do trenera z pytaniami, które wzbudzając u Ciebie niepokój. Staraj się zawsze współpracować z instruktorem. Jako właściciel pupila bądź otwarty na dokonywane zmiany oraz zawsze przyjmuj uwagi, które kieruje w Twoją stronę instruktor. To on, jako osoba postronna, dostrzega więcej niewłaściwych postępowań i nakieruje Was na właściwą drogę 😊. Wykonuj polecenia systematycznie i zawsze konsekwentnie. Jeśli pies wyczuje Twoją słabość – z pewnością ją wykorzysta, a spędzony w przedszkolu dla psów czas będzie spisany na straty. To wszystko sprawi, że waszą ciężką pracą, szybko osiągniecie zamierzony sukces i poprawicie swoje relacje w przyjemny dla was sposób.

 

Mariusz