JEDEN-NA-JEDEN

DOGGIE ZEN – EMOCJE POD KONTROLĄ

to szkolenie stworzone dla psów agresywnych i reaktywnych, dla psów sprawiających problemy behawioralne.

 ## Trening behawioralny, socjalizacja, panowanie nad emocjami, reaktywność ##

Celem kursu jest nauczenie psa radzenia sobie z emocjami. Pomożemy Ci rozwiązać problem agresji / reaktywności Twojego psa.  Na tym kursie nie uczymy posłuszeństwa, nie uczymy chodzenia przy nodze. Uczymy natomiast Twojego psa jak radzić sobie z emocjami i jak je okiełznać, co zrobić aby nasz pies był bezpieczny dla otoczenia i nie frustrował się na spacerach. Pies, który jest wyciszony potrafi lepiej i szybciej skupić się na przewodniku, potrafi odpoczywać między spacerami, potrafi lepiej radzić sobie z trudnymi sytuacjami a także bardzo szybko uczy się każdej komendy z zakresu posłuszeństwa.

Program i rodzaje ćwiczeń dopasowujemy indywidualnie do każdego psa.

Kurs indywidualny

1200zł

6 spotkań - Wiązowna
 • szkolenie indywidualne (6 spotkań)
 • zasady pracy z psem reaktywnym, agresywnym
 • SELG-DOG –  autorska metoda pracy z psem reaktywnym
 • metody wspomagające pracę, dobrane indywidualnie dla Waszego psa
 • praca przy stabilnych psach, nauka rezygnacji i samoregulacji
 • szkolenie przeznaczone dla psów reaktywnych i agresywnych do ludzi psów
 • spotkania min. 1 w tygodniu
 • terminy spotkań ustalane indywidualnie
 • czas trwania szkolenia – max 2 miesiące
 • pierwsze spotkanie umawiane telefonicznie
 • spotkania na placu szkoleniowym – Wiązowna

Aktualne terminy dostępne w   TERMINY SZKOLEŃ

Warunkiem zapisu na szkolenie jest wpłata zaliczki na konto bankowe, podane w e-mailu zwrotnym, po wysłaniu zgłoszenia.

* zapisując się na kurs akceptujesz regulamin szkoły

Doggie Zen

Emocje a raczej ich nadmiar to dla każdego psa problem, z którym zazwyczaj nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Co więcej, problemy emocjonalne psa wpływają również na jego właścicieli. Trudności z opanowaniem czworonoga mogą wywoływać u posiadaczy czworonoga frustrację i zdenerwowanie, co z kolei przekłada się na zwiększony niepokój u zwierzęcia. Szkolenie Doggie Zen to doskonały sposób na to, aby pomóc zwierzęciu uporać się z jego problemami emocjonalnymi, ale często przynosi także ukojenie właścicielom. Uczy bowiem psa i człowieka współpracy i opanowania nadmiernych emocji.

Dla kogo szkolenie Doggie Zen?

Szkolenie Doggie Zen jest przeznaczone przede wszystkim dla tych psów, które mają problemy z emocjami. Mogą one objawiać się w bardzo różnorodny sposób – pies może szczekać, załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne niemalże wszędzie, jak również reagować agresją wobec innych zwierząt lub – co gorsza – właściciela lub domowników. Dlatego w przypadku, gdy zostaną zauważone jakiekolwiek niepokojące zachowania psa, warto pomyśleć o zapisaniu go na kurs skutecznego wyciszania. Jeśli właściciele nie są pewni, czy ich pupil ma tego typu problemy, mogą skorzystać z pomocy behawiorysty, aby stwierdzić czy zwierzak faktycznie potrzebuje takiej pomocy. Przejdź do zakładki behawiorysta warszawa.

Co daje szkolenie z wyciszenia psa

Uczestnictwo w kursie Doggie Zen przynosi zarówno zwierzęciu, jak i jego właścicielowi wiele korzyści. Program szkolenia został opracowany tak, aby można było skutecznie naprawić wiele problemów widocznych w psim zachowaniu. Ważne jest przede wszystkim określenie przyczyn odpowiadających za taki stan rzeczy, jak i podstaw takich reakcji – to pozwoli znacznie szybciej dobrać właściwe sposoby postępowania. Podczas tego szkolenia bardzo ważne są właściwe reakcje właścicieli. Ci podczas szkolenia powinni skupić wyłącznie na szkoleniu, nie zaprzątając sobie głowy innymi sprawami. Kursanci (pies i właściciel) uczą się skutecznych sposobów na wyciszenie.

Właściciele uczą się ponadto zauważyć pierwsze objawy nadmiernego pobudzenia ich pupila, a dodatkowo zaczynają dostrzegać czynniki, które mogą je powodować. Dzięki odpowiedniej obserwacji mogą zareagować odpowiednio wcześnie, aby uniknąć sytuacji stresującej dla ich czworonoga. Jeśli na przykład powodem nadmiernej pobudliwości zwierzęcia są inne psy, właściciel uczy się nie tylko jak szybko dostrzegać ewentualne zagrożenia, ale wie również jak im zapobiegać. Uczą też się postępowania z psem, czyli tego, jak nauczyć go ignorować owe bodźce i jak skutecznie uspokajać zwierzę, aby możliwe jak najszybciej opanować emocje. Aby wyciszyć nadmiernie pobudzonego psa, konieczne jest również zapewnienie mu takich zabaw, które zmęczą nie tylko ciało, ale również umysł. Jeśli właściciel wie, jak postępować w takiej sytuacji, będzie w stanie dość szybko poradzić sobie z narastającymi emocjami u psa.

Dla kogo szkolenie Doggie Zen

W szkoleniu Doggie Zen mogą brać udział praktycznie wszystkie psy, jednak szczególnie jest polecane tym czworonogom, które mają problem z socjalizacją i nadmierną pobudliwością. Odpowiednie wyciszenie psich emocji, trening z psem nadpobudliwym, zabawy umysłowe dla psa to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas szkolenia.

Często zdarza się, że takie kursy potrzebne są również właścicielom psów, którzy nie do końca wiedzą, jak postępować – to może stać się powodem ich narastającej frustracji i problemów emocjonalnych. Szkolenie prowadzone jest w atmosferze zabawy, gdyż taka forma sprawia, że psy stosunkowo szybko uczą się nowych umiejętności. Ich właściciele również mogą się odprężyć w czasie kursu, a ponadto – poprzez nabywaną wiedzę – zacieśniać więzi z ulubieńcem.

Udział w takich szkoleniach jest bardzo korzystny – wystarczy niewielka ilość godzin, aby zauważyć zmiany w zachowaniu czworonoga na przykład podczas spacerze. Jeśli właściciel będzie umiał zapanować nad psem, podczas przechadzki, z pewnością stanie się znacznie większą przyjemnością. Dzięki odpowiedniemu postępowaniu właściciele z nadpobudliwego i nerwowego psa bardzo szybko mogą zrobić kochającego domownika i towarzysza zabaw.

Czasem takie problemy u psów występują na przykład po przeprowadzce czy w sytuacji, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny. Pies nie umie sobie samodzielnie z tym poradzić, dlatego potrzebuje odpowiednio nakierowanej pomocy.