Treningi szkoleniowe

## Trening behawioralny, szkolenia psa w mieście ##

Program kursu:

Utrwalanie i nauka komend 

 • odpuść – nauka rezygnacji
 • target
 • podążanie za przewodnikiem
 • zostań (w rozproszeniach)
 • stój – zatrzymanie się psa
 • noga – dostawienie psa do nogi
 • równaj – chodzenie przy nodze
 • chodzenie na luźnej smyczy
 • chodzenie bez smyczy

Nauka umiejętności (zajęcia w przestrzeni miejskiej)

 • ignorowanie mijanych ludzi
 • ignorowanie rowerzystów
 • ignorowanie i spokojne mijanie innych psów
 • ignorowanie miejskich rozproszeń (np. samochód, tramwaj, pociąg)
 • utrwalanie komend w przestrzeni miejskiej

Kurs grupowy

800zł

8 spotkań
spotkania na polanie oraz w przestrzeni miejskiej
grupy max 6 psów

Jeżeli jesteś zainteresowany kursem indywidualnym skontaktuj się z nami.

Warunkiem zapisu na szkolenie jest wpłata zaliczki na konto bankowe, podane w e-mailu zwrotnym, po wysłaniu zgłoszenia.

Dla absolwentów naszej szkoły zniżka 50 złotych.

* zapisując się na kurs akceptujesz regulamin szkoły

Posłuszeństwo zaawansowane to szkolenia dedykowane dla psów miejskich. W związku z tym, że posłuszeństwo psa ma jednoznaczny związek z jego bezpieczeństwem – szczególnie w dużych metropoliach – warto zadbać o to, aby piesze wędrówki, a także codzienne życie przebiegały bez większych komplikacji.

Ogromna ilość bodźców powoduje, że nasi czworonożni przyjaciele często mają problemy z emocjami, co może mieć jednoznaczny związek z niewłaściwym zachowaniem. Szkolenie posłuszeństwo zaawansowane w mieście to kurs przeznaczony właśnie dla właścicieli psów mieszkających w mieście. Dzięki niemu mogą zapewnić swojemu pupilowi o wiele lepszy komfort psychiczny poprzez eliminowanie problemów emocjonalnych wynikających z nadmiaru bodźców.

Jakie psy mogą brać udział w szkoleniu

Nasza szkolenie posłuszeństwo zaawansowane w mieście jest kursem przeznaczonym dla określonej grupy psów. Aby wziąć udział, konieczne jest opanowania przez pupila podstawowych komend. Dlatego też dobrze, jeśli wcześniej przeszły one podstawowe szkolenie posłuszeństwa. Szkolenie zaawansowane pomaga bowiem doskonalić nabyte umiejętności czworonoga, a także sprawia, że zwierzak przestaje reagować na nadmierną ilość bodźców, które na co dzień napotyka w środowisku wielkomiejskim. Ponadto nasze szkolenie nie jest przeznaczone dla psów, które wykazują jakiekolwiek oznaki agresji wobec ludzi czy zwierząt. Tak samo w szkoleniu nie powinny być zwierzęta, które mają duże problemy z emocjami. Dlaczego? Otóż celem powyższego szkolenia nie jest eliminacja problemów tego typu. Dotyczy to również sytuacji, gdy właściciel nie do końca potrafi panować nad swoim pupilem. Zarówno psy jak i ich właściciele powinni być opanowani i zgrani, aby móc jak najlepiej wykorzystać przekazywaną podczas szkoleń wiedzę.

Co daje szkolenie zaawansowane posłuszeństwa?

Podczas szkolenia zaawansowanego w przestrzeni miejskiej psy i ich właściciele nie tylko uczą się nowych komend i zachowań, ale również utrwalają zdobyte dotychczas umiejętności, dodatkowo ucząc się je wykorzystywać w przestrzeni miejskiej. Zachowania takie jak podążanie za przewodnikiem czy chodzenie przy nodze w warunkach miejskich może być kłopotliwe dla psów, które przeszły wyłącznie podstawowe szkolenie posłuszeństwa.

Utrwalanie wyuczonych komend odbywa się na równi z przyswajaniem nowej wiedzy. Aby pies poradził sobie w tłocznej miejskiej przestrzeni bardzo ważne jest, aby nauczył się ignorować dochodzące do niego zewsząd hałasy czy zapachy. Jeśli nauczy się ignorować dochodzące bodźce, wówczas stanie się znacznie bardziej spokojny i o wiele lepiej będzie sobie radził w codziennym życiu. Dla właścicieli takie wyszkolenie psa również oznacza większy spokój psychiczny – nie musi się bowiem obawiać, że każdy nagły hałas czy mijana na ulicy osoba osoba wywoła u psa niepożądane reakcje. Do bodźców, których w mieście jest na pewno więcej zalicza się nie tylko mijane osoby, hałasy czy samochody. Jest tak także obecność innych psów. Dodajmy jeszcze, że nauka mijania innych psów czy osób bez wywoływania jakiejkolwiek reakcji powiązana jest z utrwalaniem nauczonych komend, jak na przykład zostań, waruj czy chodzenie przy nodze.

Dla kogo polecane jest szkolenie?

Szkolenie zaawansowane posłuszeństwa w mieście jest przeznaczone dla właścicieli psów, którzy mieszkają w metropoliach. Ze względu na konieczność przyswojenia podstawowych komend, nie jest ono polecane szczeniętom. Jednak jeśli pies ukończył już szkolenia z podstawowych komend, wówczas może bez problemu wziąć udział w szkoleniu zaawansowanym.

Będzie to również doskonałym pomysłem dla tych właścicieli zwierząt, którzy wraz ze swoimi pupilami przeprowadzili się do miasta z mniejszych miejscowości czy z terenów wiejskich – często zdarza się, że zwierzę pomimo starań nie może odnaleźć się w nowych warunkach. Nie zapominajmy, że narastające problemy psa związane z natłokiem bodźców mogą prowadzić do większych problemów emocjonalnych, które będą wymagały profesjonalnej i znacznie dłuższej pomocy.

Właściciele, którzy nie są pewni czy ich pupil nadaje się na takie szkolenia, mogą zasięgnąć opinii behawiorysty. Zobacz naszą ofertę behawiorysta psów w Warszawie. Oczywiście, jak każdy kurs w naszej szkole, ten również poza nauką ma być dobrą zabawą zarówno dla psa, jak i jego właściciela. Dzięki starannie opracowanemu programowi nie tylko psy, ale również ich właściciele uczą się nowych umiejętności, a dodatkowo zacieśniają więzi. Szkolenie daje bardzo dobre efekty, a nabyta w ten sposób wiedza przydaje się w wielu sytuacjach. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!