Jak przygotować psa na pojawienie się noworodka.

Gdy pojawia się w domu niemowlę, pies może poczuć się zaniedbany i odrzucony. Dlatego przygotuj go do zmian znacznie wcześniej. Oto proste zasady, które ułatwią Ci odpowiednie ułożenie psa, zanim pojawi się dziecko.

czytaj więcej >>


Wyprawka szczeniaka – 7 podstawowych rzeczy, które powinieneś nabyć.

Gdy podjąłeś decyzję o tym, żeby wziąć szczeniaka zaopatrz się w kilka niezbędnych rzeczy oraz przygotuj mieszkanie na jego przybycie. Nie musisz od razu kupować wszystkiego, co jest w sklepach zoologicznych w dziale dla szczeniaków! Oto jak wybrać tylko potrzebne rzeczy!

Pamiętaj – szczeniak szybko rośnie, więc w niedługim czasie większość rzeczy wymienisz na nowe i większe. Niech ta myśl towarzyszy Ci w zakupach.

czytaj więcej >>


Pies w samochodzie

Wiosna, lato , jesień, zima. Wakacje , ferie , urlop. A jak wypoczynek to wyjazd. Najczęściej samochodem. Zabieramy ze sobą psy, koty i innych przyjaciół aby razem z nami spędzili czas i podobnie jak my wypoczęli od codzienności. Zanim jednak wybierzemy się w podróż, powinniśmy zadbać nie tylko o nasze bezpieczeństwo ale również naszych przyjaciół. Co zatem zrobić?

czytaj więcej >>


Adopcja psa.

Decyzja o adopcji psa to decyzja o podjęciu ogromnych zobowiązań, z którymi wiążą się duże zmiany w naszym życiu, zobowiązań nie na rok czy dwa, ale na kilkanaście lat. Zanim podejmiemy decyzję o tym, że chcemy aby w naszym życiu pojawił się pies, powinniśmy zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Po pierwsze – czy mamy w ogóle warunki do tego, aby mieć psa. Czy jesteśmy w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu naszemu psu – każdy pies potrzebuje minimum trzech spacerów dziennie, przy czym często psy ze schroniska potrzebują ich więcej w początkowej fazie. Przynajmniej jeden spacer powinien być dłuższy i trwać od 1 do 2 godzin. Posiadanie psa to także koszty: – karmy – szczepień – ewentualne koszty leczenia – szkolenie. Decydując się na psa, powinniśmy od razu przemyśleć kwestie np. wakacji.

czytaj więcej >>